28.05.2013

Wielki Wyścig

Przy tym pojedynku, triathlonowa rywalizacja Macieja Dowbora z Łukaszem Grassem to zabawa małych chłopców w piaskownicy, a wielka wojna z zakonem krzyżackim jawi się nam jako pogaduszka przy kawie. To pojedynek dwojga herosów polskiej sceny blogowo-biegowej, którzy postanowili wspiąć się na wyższy poziom masochizmu – wystartować w triathlonie. Pech (a może nie pech?) chciał, że zupełnie niezależnie zdecydowali się na te same zawody.

W lewym narożniku Ona. Królowa Podkarpacia, Kleopatra Rzeszowszczyzny i mitologiczne połączenie Afrodyty z Ateną. Gdy płynie, szczupaki grzebią się w mule, a węgorze zamieniają we wróbelki. Bezkresne drogi przemierza pod kryptonimem „Szoson” na grzbiecie nieokiełznanego ogiera imieniem Kuba, który, niepocieszony, że trafiła mu się riderka bojącą się serpentyn i górek, na razie jednak musi poskromić swe szybkościowe zapędy. Gdy Ona biegnie (zwykle w trupa), przeciwnicy sami chowają się do trumien i błagają o łagodny wymiar kary. Ponoć słowo „barbarzyńca” wzięło się od jej imienia, a Stig od trzech lat zbiera odwagę, by poprosić ją o podwózkę Saabinką. To Ona stanowi odpowiedź na odwieczne pytanie: co było pierwsze, jajko czy kura? Amerykańscy naukowcy w końcu znaleźli odpowiedź: pierwsza była Ona.

Po drugiej stronie On. Zabójczo przystojny, bezwzględnie inteligentny i bezgranicznie zakochany w dwukołowej pannie Zuzannie. Człowiek, który regularnie kłóci się ze swoimi butami do biegania, a różowymi skarpetkami wyznacza granice biegowej stylówy. Do pracy ponoć pędzi z mapą zaliczając po drodze kolejne punkty kontrolne, bo tak jest ciekawiej i szybciej. Majowie w swoim kalendarzu zapisali datę jego urodzin pod hasłem „anihilacja”, a gdy w końcu przyszedł na świat, kilka miesięcy później na terenie całej Polski wprowadzono stan wojenny. Pod warunkiem utrzymania tempa postępów w pływaniu trenerzy wróżą mu obecność w kadrze olimpijskiej w Rio de Janeiro, choć bardziej prawdopodobne wydaje się, że z wód poznańskiej Malty wyjdzie jako jeden z ostatnich. Pomoże jednak narowista Zuzanna wyposażona w awangardowy klakson w kształcie konika w kolorze fioletu. To tajna broń, która straszyć ma rywali i pozwolić Mu zameldować się w T2 tuż za elitą. Późniejszy bieg będzie już zapewne tylko formalnością...

Oto Oni. Bohaterowie Wielkiego Wyścigu (WW). Zmierzą się w najbardziej ekscytującym pojedynku 2013 r., jeśli nie całego XXI wieku. 4 sierpnia br. w wodach poznańskiego jeziora Malta oraz na ulicach wokół niego ścigać się będą w ramach Poznań Triathlon 2013 na dystansie ½ IronMan (1,9 km pływania, 90 km rowerem i 21,1 km biegu).

Przygotowania pod kryptonimem WW rozpoczęły się już na początku roku. Ona wylewała siódme poty na obozie biegowym, a potem triathlonowym, On zaś na sprinterskim biwaku i warsztatach pływania w wodach otwartych udowadniał, że w pewnym (wymarłym już wprawdzie) dialekcie starocerkiewnosłowiańskim jego imię oznacza „szybki”.Zatem, Ona czy On? On czy Ona? Kto w Poznaniu będzie lepszy, szybszy i sprawniejszy? Co zadecyduje? Urok czy siła? Technika czy prędkość? Szybkość czy wytrzymałość, a może wytrenowanie lub talent?

Szykujcie kalkulatory, piszcie makra w Excelu, zbierajcie fusy do wróżenia i bierzcie numer telefonu od każdej napotkanej cyganki. Koniecznie monitorujcie blogi bohaterów i dołączcie do wydarzenia na Facebooku! Wiedza o ich postępach i wynikach może przynieść Wam wymierne korzyści... :)

Jej próbny start już za kilka dni w Malborku, On przetestuje się miesiąc później w Mrągowie. To wszystko jednak nic w porównaniu z najważniejszym dniem tego roku. Wielki Wyścig rusza w Poznaniu 4 sierpnia 2013 r. Musicie być tam razem z nimi! Razem z Bo i Krasusem!

Razem z nami :)

16 komentarzy:

 1. "Bo" powodzenia w Malborku!! Będzie dobrze :) Czekam niecierpliwie na wrażenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czekam niecierpliwie! Dzięki! :)

   Usuń
 2. Krasus chyba czuje się niepewnie w tej rywalizacji, ponieważ nawet zapisał się na forum xTri szukając, zapewne, wsparcia :-)
  Myślę, że wygrana z nim jest już przesądzona, pytanie tylko, czy 5,10 czy 15 minutami przewagi:-) A może, na początek, w celach zupełnego zdemotywowania zawodnika należy mu dołożyć pół godzinki. A coooo...:-)
  DarkTri

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Na nic mu się nie zda xtri.pl! Mam litość, dołożę mu 15 minut.
   ;)

   Usuń
  2. @Anonimowy, łapię się wszelkich sposobów, by zwiększyć swoje szanse!;)

   Usuń
 3. Ależ Wy jesteście pozytywnie zakręceni:D Wielki Wyścig będę śledzić na pewno, bo rywalizacja nabiera kolorów ;) Powodzenia w Malborku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Osz... Ty dwulicowy Sąsiedzie!

   Usuń
  2. Haha, Leszek miszcz!

   Usuń
 5. Czy będzie jakiś livestream w necie z tej rywalizacji?

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę Tobie kibicować, tylko nie mów Krasusowi!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeden kciuk za Bo, drugi za Krasusa!

  OdpowiedzUsuń
 8. ho ho - zapowiada się nieźle! Solidarność jajników się we mnie odzywa: dajesz Bo!

  OdpowiedzUsuń