8.07.2013

O nie, znowu konkurs?

Tak jak ładnie rozkwita nam Tour de France, tak również Wielki Wyścig wjeżdża obecnie w coraz ciekawsze etapy. Były rywalizacje na Endo (przegraliśmy, można pocieszać) oraz emocjonujący konkurs związany z debiutem Krasusa w Mrągowie. Teraz przyszła jednak kolej na prawdziwą hors catégorie ;) A więc konkurs dotyczący Bo. 

Jak już wszyscy wiedzą, w najbliższą niedzielę startuję w zawodach Frydman Triathlon na dystansie olimpijskim (1,5 km swim, 40 km bike, 10 km run). To będzie inny triathlon niż zwykle ponieważ: 1) debiutuję na tym dystansie 2) dużo pływania jest (jeszcze nigdy nie pływałam takiej odległości na zawodach), 3) a rowerem jeździmy po górkach, i to ponoć po trasie dość wymagającej i trudnej. Czyli - standardowo ja nic o sobie nie wiem na tym starcie. 

Co innego Wy. Na pewno do perfekcji dopracowaliście już wróżenie z fusów, makra w excelu oraz zaklepaliście kolejną wizytę u cyganki. I z łatwością wytypujecie szczęśliwe numerki w kolejnym oto konkursie. A skoro Krasus ściga się z najszybszymi kobiałkami, to ja spróbuję wygrać z najwolniejszym panem. A co. Uwaga, proszę więc o wytypowanie różnicy pomiędzy moim rezultatem a wynikiem ostatniego sklasyfikowanego na dystansie olimpijskim triathlonisty. Typujemy tu, w komentarzach, do 14 lipca do godz. 11, w formacie min:sek. Można też uzasadniać dlaczego prognozujecie tak optymistycznie... Naprawdę można, z przyjemnością poczytam ;) 

Podpowiedzi:
 • Pływanie. W Malborku 950 m pokonałam w 21:32, w Okunince było już ciut szybciej: 750 m w 14:46 (ale sugeruję raczej nie mnożyć tego wyniku razy dwa). 
 • Rower. W Malborku 45 km przejechałam w 1:25, w Okunince 20 km w 38 minut. Ale uwaga! We Frydmianie kręcimy po górkach (suma przewyższeń na 40 km to ok. 500 m), a ja wciąż raczej boję się zjeżdżać, a pod górę również demonem prędkości nie jestem. Choć nadrabiam miną. 
 • T1 i T2. Jak każda kobieta w łazience lub przebieralni. Wydaje mi się, że się spieszę, a tak naprawdę to nie ;) 
 • Bieganie. Ostatnio dyszkę przebiegłam w 44:55. Ale to niepełna dycha była. 
 • W latach ubiegłych najwolniejsi panowie na dystansie olimpijskim Frydman Triathlon osiągnęli wyniki: 3:55 (2011) i 3:22 (2012). W 2013 r. limit czasu wynosi 3,5 h. 
 • To jest niesprawdzona informacja, ale ponoć trzepakom we Frydmanie sprzyja szczęście. 
Dla osoby, która wytypuje najtrafniej - nagroda w postaci książki "Dogonić Kenijczyków" ufundowana przez Wydawnictwo Galaktyka (dziękujemy). A ja mam nadzieję, że w niedzielę dogonię i przegonię choć jednego Polaka. Bo lipa będzie nie konkurs.

22 komentarze:

 1. Bo, to ja wyjdę na pesymistę - z najwolniejszym Panem wygrasz ledwie o 10 min i 13 groszy, to jest sekund. (potraktujmy to jako mobilizację do treningów ;P)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze większą mobilizację? Ha, chcecie mnie dobić przed Poznaniem! Nic z tego!

   Usuń
 2. oczywiście - niby jak inaczej mamy wygrać? Być po prostu lepszymi? bez szans ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. 1:06 i mam nadzieję, że to nie ja będę odnośnikiem;-)
  DarkTri

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra, to ja polecę po bandzie.
  Nie będzie żadnej różnicy, bo nie ukończysz :> .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grunt to dobrze życzyć koleżance. Dzięki!

   Usuń
 5. będziesz lepsza o 31 minut i 23 sekundy! :)

  good luck!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bo, bez kozery powiem 40 minut. Poczuj smak zwycięstwa i pokaż jak się wygrywa - a na maruderów się nie oglądaj. Nie po to trenujesz :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jako że bylem po "Twojej" stronie przy trzepackiej focie..teraz też w Ciebie wierzę..39minut i 15 sekund :) Powodzenia we Frydmanie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. a nie przesadzasz troszkę? Ja mam w minutach gorsze rezultaty od Ciebie i jakoś się nie przejmuję. W końcu chodzi o to, żeby ukończyć i mieć świetną zabawę, czyż nie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ oczywiście, że nie przesadzam. Żadna zabawa. Absolutnie!!!
   :)))

   Usuń
 9. Też tam startuję :) i mam nadzieję, że ostatni nie będę, a Tobie życzę 45:00 przewagi. Pozdro - Przemek

  OdpowiedzUsuń
 10. No, Bo pójdziesz jak burza, wyszło mi z obliczeń że skończysz z czasem 2:51 i ode mnie będziesz lepsza o ok. 3 minuty, natomiast nad ostatnim będziesz miała przewagę 41 minut.
  Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że będziemy się ścigać na mecie :) 52:52 lepiej od ostatniego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, jak taki anonimowy udowodni, że to on typował:P

   Usuń
 12. To ja bede najwolniejsza, bo debiutuje w ogóle i nic trenowałam kompletnie. Oczywiscie, o ile zmieszczę sie w limicie;P
  Objechłam Frydka na rowerze po nieprzesanej nocy i na kacu - moze bylam lekko znieczulona, gdyz trasa wydała mi sie byc lajcikowa.
  Jezeli Bo mnie nie smignie o conajmniej godzine, to jej zleję dupe. Pozdro!
  Sy

  OdpowiedzUsuń