22.05.2014

Pe jak prolog i Piaseczno

A więc to już! Już w tę niedzielę rozpocznę swój drugi sezon triathlonowy. Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM (950 m swim, 45 km bike, 10 km run). I choć nie ma już tylu znaków zapytania jak rok temu, choć (chyba) dość pewniej czuję się zarówno w pływaniu, jak i na bajku oraz w strefie zmian, choć wciąż wyglądam jak idiotka w tri-stroju oraz w kasku - to jednak znowu jaram się tym jak dziecko. Aaaa!

A nawet podwójnie się jaram (Aaaa! Aaaa!), bo przecież w Piasecznie wspólnie z Krasusem rozegramy prolog naszej triathlonowej rywalizacji Wielki Wyścig, która swój finał będzie mieć za miesiąc w Karkonoszach. 

Podwójnie? Ja przecież potrójnie się jaram (Aaaa! Aaaa! Aaaa!). Do Piaseczna (wg zapowiedzi) przyjechać ma bowiem sporo z Was i będzie okazja, by (wreszcie) spotkać się i poznać osobiście (po niedzielnych zawodach zapraszamy na piknik). Co więcej (Aaaa! Aaaa! Aaaa! Aaaa!) mamy kolejny fajny kąkórs oraz nowe, ciekawe nagrody do rozdania. 

A nagrody w kąkórsie będą iście triathlonowe. Cztery książki od wydawnictwa Septem należącego do Grupy Helion: dwa egzemplarze: „Triatlon od A do Z” oraz dwa: „Ironman. 24 tygodnie przygotowań do triatlonu długodystansowego”. Coś czuję, że po takiej lekturze, kolejne wielkie wyścigi powstawać będą jak grzyby po deszczu :) 

Na czym polega kąkórs? 
Taki plakat tylko Błażej (dzięki!)
 • Pierwsza książka („Ironman. 24 tygodnie przygotowań...") trafi do osoby, która o tu na blogu, w komentarzach pod wpisem (na samym dole) lub na FB wytypuje moją niedzielną stratę do najszybszego faceta na mecie 1/4 IM Garmin Iron Triathlon. Innymi słowy: o ile przegram ze zwycięzcą (typujcie plis jednoznacznie tj. 1 godz. 42 minuty i 5 sekund, rajt?)
 • Druga książka („Triatlon od A do Z”) trafi do osoby, która na blogu Krasusa lub na jego FB najtrafniej wytypuje jego stratę do najszybszej kobiety. I znowu prosimy o konkrety. 
 • Trzecia książka („Triatlon od A do Z”) trafi do osoby, która na stronie Wielkiego Wyścigu 2014 na FB opublikuje… najfajniejszą samojebkę z piaseczyńskich zawodów. Oceniać będzie największy znawca modnej ostatnio dziedziny sztuki jaką są zdjęcia z rąsi, pan Krasus, przy współudziale mojej skromnej osoby. Fotkę najlepiej pstryknąć sobie w towarzystwie, chyba wiadomojakim :) 
 • Czwarta książka („Ironman. 24 tygodnie przygotowań...") zostanie wylosowana wśród wszystkich osób, które wezmą udział w którymkolwiek z powyższych minikonkursów. Oczywiście trzy udziały (typowanie u mnie + typowanie u Krasusa + fotka) to trzy razy większa szansa na wygraną, ale ew. nagrody nie dublują się, niech wszyscy mają sprawiedliwie.
Wskazówka. Rok temu w Malborku (1/4 IM) pierwszy metę minął Mikołaj Luft z czasem 1:59:43. Ja dotarłam tam dokładnie godzinę lekcyjną później :) (2:44:55). 

A co na to Bo

Mogłabym oczywiście jojczeć, że nie będzie to start moich marzeń. Żalić się, że kontuzja barku wciąż jest odczuwalna i pływanie, które kocham i z którego czuję, wciąż można wycisnąć ciut więcej, w niedzielę będzie jedynie przetrwaniem w wodzie, ze szczególnym naciskiem na przetrwanie, i to pewnie żabą. Mogłabym łkać, że rower mój to tylko rower. Bez lemondki, wypasionych kół i aerodynamicznych bidonów... I że ja wciąż na treningach nie kręcę szybciej niż 27 km/h. Oraz zapłakać też bym mogła, co to za bieganie będzie, skoro za mną w tym sezonie jedynie dwie zakładki, z ómieraniem w końcówce każda, a na dodatek po tym rowerowym dzwonie, kolano lewe jakoś coraz bardziej boli. Mogłabym. Owszem. I tu zaskoczenie. Nie będę! :)

Bo zdradzę Wam swój sekret. Adrenaline is my EPO. I na zawodach ja to nie ja. Dlatego pe jak prolog i jak Piaseczno oznaczać może również POGROM. Ojtam, że jeszcze nie wiemy dokładnie jaki i kogo, ale i tak będzie fajnie. Przefajnie. 

17 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki i typuję stratę 0h 59 min 33 sek .
  God lak !! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sie skacze, sie pływa : strata 38min 26 sek

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojoj... to ja dam 1:00:00.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dasz rade bo, jak dla mnie stracisz max 27 min 37 sek. No więc nie zawiedź mnie! Niestety nie będę w Piasecznie, będę was dopingował w ramach cegły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Was, Ciebie Bo i Krasusa. I mimo, że jestem w Jego drużynie, to kibicuję Wam obojgu równie mocno! Fajnie obserwować takich pasjonatów jak Wy :))) Także do boju!

  OdpowiedzUsuń
 6. hm... Bo.. co ja mam tu Tobie wytypować.
  strata 34min 28 sekund. A co. Mam nadzieję, że przegram i, że ta strata będzie dużo mniejsza! Trzymam za Was kciukasy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurde, ludziska! Z takim typowaniem w okolicach 30 minut to na pewno tego kąkórsu nie wygracie! Fajnie, że we mnie wierzycie, to bardzo miłe, ale bezjaj :) Już nic więcej nie podpowiadam, morda w kubeł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Strata do najszybszego faceta to 1:11:11 ale mimo to będziesz na pudle co nie jest dane niektórym ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. będziesz na mecie 57min 34sek za najlepszym :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 44min44ss (i pudło w kategorii) :))

  OdpowiedzUsuń
 11. 41 minut straty. Obym się myliła i było mniej, powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 12. 39:14 straty :) powodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Halo! Objaw się jeszcze, lub chociaż podpisz, Anonimowy! :)

   Usuń