10.10.2013

A patelnia wędruje do...

Biegali mali i duzi. Nad morzem, w górach, w Warszawie, Łodzi, we Wrocławiu i w Koluszkach. Biegały panie i panowie. Szybko i wolno. Długie wybiegania, maratony, interwały oraz przebieżki. W deszczu, we mgle i pod wiatr biegali. Niczym nie powstrzymani, konsekwentnie realizujący swe założenia i ambitne plany, nieustraszeni i walczący. Biegacze. I nabiegali. Łącznie: 17 588 km! I to wszystko dla Bartka. Normalnie fantastyczni są! Z otwartym sercem i wielką duszą do wspierania innych. Dziękuję Wam Biegacze-Pomagacze, dziękuję!

Przypomnę, Wielki Wyścig dla Bartka (WWdB) to spontaniczna akcja charytatywna organizowana wspólnie z Krasusem i Wybieganym, która jest pokłosiem triathlonowego Wielkiego Wyścigu, w którym ścigałam się z Krasusem nad Maltą. W ramach WWdB kupowaliśmy „losy” wpłacając minimum 19,99 zł na konto Fundacji, a potem nabijaliśmy biegiem kilometry rejestrowane w aplikacji Endomondo. Wszystkie zebrane środki przeznaczone były na leczenie Bartka, siostrzeńca Kuby, autora biegowego bloga Formatownia.pl. Ażeby było ciekawiej, do wygrania dla uczestników Wyścigu było kilka niesztampowych nagród.

Dziś, jakby to powiedział Krasus, jest ten dzień, w którym ogłaszamy finał akcji oraz nazwiska, oczywiście że szczęśliwych zwycięzców.

Otóż do rywalizacji "Wielki Wyścig dla Bartka" przyłączyło się 100 osób, z czego połowa wpłaciła pieniądze na konto Fundacji z przeznaczeniem na leczenie dla Bartka Pudliszewskiego. Razem uzbieraliśmy – UWAGA! – 2209,7 zł. Ponad dwa tysie! Dwa tysiące dwieście dziewięć złotych i siedemdziesiąt groszy! Czujecie? Dziękuję, dziękuję, dziękuję!

Wczoraj w obecności dwóch mężów zaufania (Krasus i Wybiegany) oraz jednej żony (Bo) odbyło się uroczyste losowanie nagród zgodnie z liczbą losów, które uczestnicy akcji wykupili oraz wybiegali. Niektórzy mieli jeden los, rekordziści uciułali ich nawet 27! Emocje sięgające zenitu, ekscytacja niczym podczas wyprzedaży w MediaMarkcie, spocone czoło, drżące dłonie i pulsująca żyłka – wszystko to towarzyszyło momentowi, w którym zgodnie z ustalonym planem wciskaliśmy po kolei magiczny guzik „generuj” w serwisie losowe.pl. Rany! Działo się, oj działo.

A oto i - taadaam!- wyniki losowania:
 • Spersonalizowana koszulka Xtri.pl - Gosia Rzymska,
 • Audiobook "Trzy mądre małpy" wraz z autografem Łukasza Grassa - Damian Orzechowski*,
 • Rowerowe SPA - Leszek Deska,
 • Pimpuś (a w zasadzie jego brat bliźniak) - Marian Gawlikowski,
 • Bidon (na makaron i nie tylko) - Joanna Walter,
 • Patelnia (już sama się nie może doczekać nowego właściciela) - Michał Hadam.
*AKTUALIZACJA! Damian, który ma już audiobooka "Trzy mądre małpy" przekazał swą nagrodę do ponownego losowania i ta padła łupem Darka Kociemby. Darek, gratulacje!
Wszystkim uczestnikom Wielkiego Wyścigu bardzo, bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc ofiarowaną Bartkowi. A zwycięzcom głośno i wyraźnie gratuluję. Gra-tu-lu-ję! Skontaktujcie się teraz proszę z nami w celu ustalenia adresu przesyłek tudzież innych spraw dotyczących przekazania nagród. 

Ale, ale! STOP!

To jeszcze nie koniec! Otóż ogłaszamy Poprawiny Wielkiego Wyścigu dla Bartka lub inaczej DOGRYWKĘ! A dla Biegaczy-Pomagaczy czekają znowu megafajne nagrody. Są to trzy damskie kurtki do biegania firmy Newline model: IMOTION RUFFLE JKT! O takie te kurteczki, tylko że czerwone, ładne nie? Choć damskie, to nie znaczy, że do akcji zapraszamy tylko Panie. Bo znowu wszyscy walczymy w Wyścigu i zbieramy pieniądze dla dzielnego Bartka, co Wy na to?

Zasady? Zasady już znacie. Kupujemy los lub losy w cenie 19.99 zł za sztukę, dołączamy do nowej rywalizacji (TUTAJ!), nabijamy kilometry (gdzie 19,99 km przekłada się na jeden los) i potem liczymy na szczęście w losowaniu i ewentualnie oczekujemy na kuriera z piękną kurteczką. 

Losy kupujemy przelewem:

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
ul. Engestroma 22/6, 60-571 Poznań
numer konta: 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598
z dopiskiem: Bartosz Pudliszewski

Podobnie jak w trakcie pierwszego WWdB bardzo prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu mailem na run.bo.blog@gmail.com lub krasus.biecdalej@gmail.com. Oczywiście zapewniamy pełną dyskrecję w kwestii tego, kto ile wpłacił na konto Bartka. Przepraszamy za tę niedogodność, ale mamy nadzieję, że zrozumiecie. Tym razem prosimy również, aby w mailu podać swój nick z Endomondo oraz rozmiar kurtki (S, M, L) o który walczycie. Rywalizacja trwa do końca października, a na potwierdzenie przelewów czekamy do 5 listopada 2013 r.

Razem możemy zdziałać naprawdę wiele! Ba, więcej niż wiele! I chyba jeszcze ciut więcej. 
Dzięki!

9 komentarzy:

 1. Nagrody, losowanie i inne to tło, bo największymi wygranymi tego wyścigu są Bartek i społeczność biegaczy, którzy potrafili się skrzyknąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Że niby Tobie nie pulsowała? :)

   Usuń
  2. Mi też, ale nie mam tak fajnej i tak sławnej jak Twoja:)

   Usuń
 3. OOO wygrałem! Ale mam ogromną prośbę. Mam już tego audiobooka, więc poproszę o ponowne wylosowanie szczęśliwego zwycięzcy. A warto bo świetnie się tego słucha!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję wszystkim za udział w rywalizacji. Byliście super. Gratuluję zwycięzcom. Razem z rodziną chcemy Wam bardzo bardzo podziękować.

  Wielkie uściski dla organizatorów za to co było i za to co będzie :) Super, że chce wam się pomagać i wszystko to organizować.

  Bartek w chwili obecnej przechodzi codziennie naświetlania w ramach radioterapii. Trudno mi powiedzieć cokolwiek więcej, bo na nowe badania trzeba poczekać. Czekamy na wiadomość, że guz się zmniejsza. Wy dajecie nam sporą siłę. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że chociaż w ten sposób możemy pomóc. Mocno trzymamy kciuki za Bartka i gorąco wierzymy, że zwycięży tę walkę.

   Usuń